مدل سازی زمین شناسی

مدل سازی حوضه شلمبرژه | PetroMod 2017.1

نوشته شده توسط Super User. ارسال در مدل سازی زمین شناسی

نرم افزار PetroMod محصول Schlumberger با ترکیب اطلاعات لرزه ای، ژئوشیمی، چاه ها و زمین شناسی برای مدل سازی تکامل حوضه رسوبی مورد استفاده قرار می گیرد. پیش بینی تولید، مهاجرت، انباشت و از دست دادن هیدروکربن ها در طول زمان زمین شناسی از مشخصات بارز این نرم افزار محصوب می شود. این نرم افزار پیش بینی می کند که چگونه یک مخزن با هیدروکربن شارژ می شود، منبع و زمان تولید هیدروکربن چگونه است و مسیرهای مهاجرت، مقادیر و نوع هیدروکربن در زیر زمین و یا شرایط سطح چگونه خواهد بود. 

 

اکتشاف تا تولید شرکت شلمبرژه | Petrel 2016.1

نوشته شده توسط Super User. ارسال در مدل سازی زمین شناسی

امروزه اکتشاف، شناسایی و بهره برداری از مخازن جدید و موجود به طور فزاینده ای پیچیده شده است. برای غلبه بر این چالش ها، ما باید به طور مداوم بهبود و نوآوری در نحوه کار داشته باشیم. Schlumberger با تولید نرم افزار Petrel نرم افزاری جامع برای اکتشاف، لرزه نگاری، مدل سازی، شبیه سازی و بهره برداری ارائه کرده است. تعهد Schlumberger به Petrel موجب پیشرفت چشمگیر در راه توسعه و ارائه یک پلت فرم نرم افزاری شده است و با پلت فرم Petrel 2016 و به روز رسانی نسخه ها همچنان به تعهد برای بهره وری، پیشرفت و ارائه نرم افزاری جامع و خاص ادامه داده است. نرم افزار  Petrelامروزه به یک نرم افزار برتر و نمونه در بخش بالادستی صنعت نفت تبدیل شده است. این نرم افزار با دارا بودن ماژول های گوناگون شما را در تمامی بخش های اکتشاف و تولید کمک خواهد کرد. در نسخه 2016 نرم افزار شاهد اضافه شدن ماژول های تخصصی در بخش های گوناگون نرم افزار هستیم.

 

مدل سازی سیستم های نفتی هالیبرتون | Permedia 5000.10

نوشته شده توسط Super User. ارسال در مدل سازی زمین شناسی

نرم افزار Permedia محصول هالیبرتون جهت تجزیه و تحلیل سیستم های نفتی و تکنولوژی مدل سازی حوضه در مطالعات مخزنی، از جمله مهاجرت مایع و شبیه سازی پر شدن مخزن، پیش بینی ترکیب سیال، پتانسیل سنگ منشا و تجزیه و تحلیل های پیچیده ارائه شده است. این نرم افزار می تواند شرکت های نفتی بالادستی را در ارزیابی ریسک های اکتشافی، کاهش خطا در پیش بینی پتانسیل مخزن و بهینه سازی توسعه میدان کمک کند. این نرم افزار شامل یک شبیه ساز حوضه  برای Forward Model فشار و دما است که به عنوان ورودی برای شبیه سازی مهاجرت نفت استفاده می شود.

 

سرشت نمایی مخرن شلمبرژه | GeoFrame 2012

نوشته شده توسط Super User. ارسال در مدل سازی زمین شناسی

نرم افزار GeoFrame محصول شرکت Schlumberger یکی از قدیمی ترین نرم افزارهای Reservoir Characterization در دنیا محصوب می شود. این نرم افزار راه حل مناسبی برای رفع نیاز های شما در مورد پردازش اطلاعات سایزمیک، ترکیب اطلاعات زمین شناسی، نقشه برداری و ارزیابی پترفیزیک می باشد. در قلب نرم افزار GeoFrame دیتا بیسی قوی برای مدیریت اطلاعات هزاران چاه، صد ها اطلاعات لرزه نگاری 3 بعدی و هزاران اطلاعات لرزه نگاری 2 بعدی وجود دارد. ورک فلو  های پیشرفته ماننده AVO interpretation, volume interpretation and GIS در این نرم افزار از بخش های اصلی می باشد.

 

درباره PetroTools

 

 

تیم PetroTools با داشتن کادری مجرب، ارائه دهنده کلیه نرم افزارهای مهندسی نفت، مخزن، زمین شناسی، پتروفیزیک، لرزه نگاری و غیره می باشد. جهت تهیه نرم افزارهای مورد نیاز خود، از طریق منوی تماس با ما در خواست خود را ارسال کنید.