پتروفیزیک

محبوب ترین نرم افزار پتروفیزیک | Paradigm Geolog 19

نوشته شده توسط Super User. ارسال در پتروفیزیک

شرکت Paradigm نسخه جدید نرم افزار Geolog را ریلیز کرده است. Geolog 19 آخرین نسخه از نرم افزار محبوب Geolog محسوب میشه که دارای تغییراتی در بخش های Query and Graph View, Timeline View, Full Waveform Sonic processing, Mud Gas Analysis Module​, Direct Streaming of WITSML Data into Geolog Geosteer, Layout Enhancements, Python Loglan, Connectivity Updates می باشد. در ادامه مطلب با این ریلیز آشنا شوید.

چینه نگاری سکانسی بر اساس لاگ | Cyclolog 2019

نوشته شده توسط Super User. ارسال در پتروفیزیک

نرم افزار Cyclologپکیجی کامل از ابزارها را برای نمایش، آنالیز، تفسیر و پلات نمودارهای پتروفیزیکی را برای زمین شناسان نفت برای سکانس استراتیگرافی مهیا می کند. بخش های مختلف این نرم افزار به طور مشخص برای تفسیر چینه شناسی نمودارهای پتروفیزیکی توسعه یافته اند و در نسخه 2019 نرم افزار قابلیت های جدید و مهم برای کار با پنل Well Correlationتوسعه یافته است. بسیاری از توابع پردازشی CycloLogخاص همین نرم افزار هستند که یکی از آنها آنالیز Climate Stratigraphicمی باشد. این نرم افزار همچنین توابعی ساده و پیشرفته برای محاسبه تخلخل، اشباع آب، تراوایی، خوشه بندی و غیره دارد و ماژول تخصصی INPEFA، منحنی های INPEFAرا را تولید می کند که منجر به عدم قطع اطلاعات در داده های ورودی می شود که از لحاظ زمین شناسی می تواند به عنوان هیاتوس، سطوح فرسایش و تغییرات سنگ شناسی و یا میزان رسوب گذاری تفسیر شود.

تفسیر پتروفیزیکی شرکت هالیبرتون | DecisionSpace Petrophysics 4.03

نوشته شده توسط Super User. ارسال در پتروفیزیک

نرم افزار DecisionSpace Petrophysics یا Interactive Petrophysics که به اختصار IP می گویند یکی از جامع ترین نرم افزارهای پتروفیزیک از مراحل برداشت اطلاعات پتروفیزیک تا تفسیر پتروفیزیکی لاگ ها می باشد. این نرم افزار درون غول نرم افزاری شرکت هالیبرتون یعنی DecisionSpace ریلیز شده و بر اساس تمامی استانداردهای بروز مهندسی نفت مورد ارزیابی قرار گرفته است. این نرم افزار که نسخه بهینه سازی شده نرم افزار IP می باشد دارای ماژول های اختصاصی برای راک فیزیک، تفسیر نمودارهای تصویری، نمودارهای بندش سیمان، تفسیر نمودارهای تصویری، 3D Petropysics، ژئومکانیک و غیره می باشد.

ارزیابی پتروفیزیکی پارادایم | Geolog 18.0

نوشته شده توسط Super User. ارسال در پتروفیزیک

ارزیابی دقیق مخازن هم بر روی اعتبار شرکت ها و ارزش آنها و هم در تعیین ارزش اقتصادی مخازن بسیار مهم و با ارزش است. همچنین ارزیابی خواص مخزنی مخازن نقش بسیار پر رنگی در بهره برداری صحیح از مخازن و طی شدن چرخه ای سالم در زندگی میادین ایفا می کند. نرم افزار Geolog 18 آخرین نسخه این نرم افزار محبوب می باشد که به همراه پکیج نرم افزار Paradigm 18 عرضه شده است. Geolog 18 بخش های جدیدی برای uncertainty، گزارش گیری، متدهای جدید برای کنترل کیفیت و تفسیر دیتاهای تست فشار سازندی، آپدیت های جدید در بخش ژئومکانیک، مهندسی و بهره برداری و افزایش customization می باشد. 

ارزیابی پتروفیزیک ودرفورد | PetroLog 10.7.1.6

نوشته شده توسط Super User. ارسال در پتروفیزیک

نرم افزار Powerlogمحصول شرکت Weatherfordیک نرم افزار ویژه برای مدیریت لاگ های پتروفیزیکی و آنالیز آنها، بررسی لاگ های تصویری و انجام تجزیه و تحلیل های تخصصی مربوط به لاگ های پتروفیزیکی به حساب می آیدPowerlogبا ارتباط مستقیم با صنعت و با بررسی پیشرفت تکنولوژی، در حال توسعه مدل های پیشرفته تفسیر می باشد. همچنین این نرم افزار با یوزرهای زیادی در ارتباط می باشد و از مشاوره های آنها برای بالا بردن کارایی و توانایی نرم افزار استفاده می کند. این نرم افزار صاحب روش خاص CPX Analysisدر آنالیز نمودارهای پتروفیزیکی می باشد. نرم افزار Petrologدر سال 1982 ساخته و تاکنون در حال توسعه می باشد.

 

درباره PetroTools

 

 

تیم PetroTools با داشتن کادری مجرب، ارائه دهنده کلیه نرم افزارهای مهندسی نفت، مخزن، زمین شناسی، پتروفیزیک، لرزه نگاری و غیره می باشد. جهت تهیه نرم افزارهای مورد نیاز خود، از طریق منوی تماس با ما در خواست خود را ارسال کنید.