لرزه نگاری

تفسیر سایزمیک هالیبرتون | Landmark Discovery 2019.1

نوشته شده توسط Super User. ارسال در لرزه نگاری

GVERSE® Geophysics (Landmark Discovery 2019.1) is the most powerful seismic interpretation and mapping software package available for use with the Microsoft® Windows® operating system. GVERSE Geophysics on OpenWorks®, a licensed option within GeoGraphix® Discovery Suite™, allows users to access and modify a SeisWorks® project located on a UNIX® server (seismic, horizon, and fault data) within a GVERSE Geophysics interpretation on a PC. Designed for fully integrated interpretation using all available data -- geologic, petrophysical, and geophysical -- GVERSE Geophysics and GVERSE Geophysics on OpenWorks share a common database with and direct access to the geologic interpretation system of GeoGraphix Discovery, plus direct access to PRIZM™, GeoGraphix Discovery's petrophysical interpretation system.

تفسیر اطلاعات لرزه ای | PaleoScan 2019.1.1

نوشته شده توسط Super User. ارسال در لرزه نگاری

نرم افزارPaleoScanمحصول شرکت Eliisفرانسه نرم افزاری جدید برای تفسیر سه بعدی سایزمیک به حساب می آید و کمک شایانی به زمین شناسان برای ساخت مدل سه بعدی میدان می کند. این نرم افزار شامل تمامی ابزار های مورد نیاز جهت تفسیر کامل اطلاعات از اجرای آنها تا تهیه افق ها، گسل ها و شناخت ژئوبادی به صورت 2 بعدی و 3 بعدی را دارا می باشد. یکی از قابلیت های خاص این نرم افزار تهیهchrono-stratigraphic framework برای تحقیق در زمینه ارتباط بین شرایط چینه ای و سنگی میدان می باشد.

پردازش و تفسیر داده های لرزه ای | dGB OpendTect 6.4.4

نوشته شده توسط Super User. ارسال در لرزه نگاری

OpendTect یک سیستم نرم افزاری تفسیر لرزه ای برای پردازش، تجسم و تفسیر داده های لرزه نگاری چند حجم و توسعه ابزار های خلاقانه تفسیری می باشد. OpendTect یک بسته تفسیر لرزه ای متن باز است که به طور گسترده ای در صنعت استفاده می شود. OpendTect شامل تمام ابزارهایی است که برای تفسیر لرزه ای دو بعدی و یا سه بعدی مورد نیاز است: دو بعدی و سه بعدی قبل و بعد از پشته، تجسم دو بعدی و سه بعدی، افق و ردیاب های گسل، تجزیه و تحلیل ویژگی ها و تقاطع ها، تجزیه طیفی، تبدیل عمق و غیره. گردش کار تفسیر لرزه ای پیشرفته و منحصر به فرد با استفاده از پلاگین منبع بسته امکان پذیر است که برای همه دانشگاه ها بدون هیچ هزینه ای در دسترس می باشد. این گردش کار شامل تفسیر استراتژی گرا، تجزیه و تحلیل، تجزیه و تحلیل مسیر، تعیین تماس مایع، چرخش قطعی و تصادفی و … است.

پکیج لرزه نگاری نورسار | Norsar Software Suite 2018

نوشته شده توسط Super User. ارسال در لرزه نگاری

پکیج نرم افزاری NORSAR Software Suite محصول شرکت نروژی Norsar دارای ماژول های گوناگون برای مطالعات لرزه نگاری می باشد. این پکیج امکاناتی همچون Generate 3D models, Perform survey design and generation, ray modelling using the Wavefront, AVO/AVA analysis, Generate illumination maps, 3D and 2D seismic processing, full-field PSDM simulation را ارائه می دهد. این پکیچ شامل ماژول های NORSAR-3D, NORSAR-2D, SeisRoX, Mdesign می باشد.

پردازش سایزمیک هالیبرتون | SeisSpace Promax 5000.1.0.4

نوشته شده توسط Super User. ارسال در لرزه نگاری

نرم افزار SeisSpace® ProMAX نرم افزار جامع پردازش سایزمیک دریایی، خشکی، دو بعدی و سه بعدی Prestack و Poststack می باشد. این سیستم ترکیبی است از ابزارهای تجزیه و تحلیل، الگوریتم ژئوفیزیکی و موازی بهینه شده برای اطلاعات حجیم سایزمیک می باشد. به کمک این نرم افزار شما می توانید به بیش از 800 الگوریتم پردازشی دسترسی داشته باشید و با استفاده از اطلاعات زمین شناسی بدست آمده از مخزن، اهرمی برای آنالیز اطلاعات سایزمیک و انتخاب پارامتر و طراحی ورک فلو پردازشی استفاده کنید.

 

نرم افزار مگنتوتلوریک شلمبرژه | WinGLink 2.21.02

نوشته شده توسط Super User. ارسال در لرزه نگاری

نرم افزار WinGLink یک نرم افزار مولتی دیسیپلین برای پردازش و ترکیب چندین دیسیپلین ژئوفیزیکی در یک مدل تفسیری بی همتا می باشد. این نرم افزار در گام اول بر روی اطلاعات مگنتوتلوریک (Magnetotelluric) و مدل سازی بر اساس استانداردهای جهانی فوکوس کرده است. WinGLink شامل پردازش و مدل سازی اطلاعات گراویته و مگنتیک و همچنین توانایی ارسال اطلاعات از چاه های عمودی و جهت دار بر روی نقشه و مقاطع عرضی جهت ساخت مدل ها می باشد. این نرم افزار از اینترفیسی آسان و ساده بر اساس ساخت دیتا بیس، تبدیل مختصات، دریافت خروجی و ورود اطلاعات و مدل ها و غیره تشکیل شده است.

ویرایش و پردازش اطلاعات سایزمیک | INTViewer 5.0

نوشته شده توسط Super User. ارسال در لرزه نگاری

کار با اطلاعات سایزمیک حجیم همیشه مشکلات خاص خود را دارا می باشند و روند کار کند هستش. نرم افزار INTViewer به شما اجازه می دهد که اطلاعات سایزمیک حجیم خود را مشاهده و خطا های موجود در آن را برررسی و از لحاظ geospatial integrity آن را مشاهده و پردازشی نرمی را بر روی آنها انجام دهید. این نرم افزار بر اساس Python scripting هستش و به شما امکان ساخت Workflow خودکار، نورمال سازی، Conversion، پردازش و افزایش بهره وری در کار را می دهد.

 

ارتباط لاگ با سایزمیک | Easy Trace 2015.3

نوشته شده توسط Super User. ارسال در لرزه نگاری

لاگ ها (نمودارهای چاه پیمایی) به طور معمول در فرمت های گوناگون و با نرخ سمپل گیری متفاوت برای استفاده در مطالعات پتروفیزیک، ژئوفیزیک و مدل سازی زمین شناسی، تهیه می شوند. برای مطالعه زمین شناسی و ژئوفبزیک مخزن نیازمند به پردازش لاگ ها و ویرایش آنها هستیم. به عنوان مثال Rock-Typing با استفاده از لاگها، مغزه، آنالیز seismic signature و یا آنالیز امکان سنجیAVO. نرم افزار EasyTrace محصول شرکت BeicipFranlab محیطی مدرن و کارآمد را برای ویرایش داده های یک بعدی و تجزیه و تحلیل و پردازش داده ها مورد نیاز کاربران علوم زمین را ارائه می دهد. در حال حاضر این نرم افزار قابل اتصال به پلت فرم قدرتمند OpenFlow به خصوص CobraFlow و FracaFlow می باشد.

 

پردازش اطلاعات لرزه ایی دو بعدی و سه بعدی | VISTA 2015

نوشته شده توسط Super User. ارسال در لرزه نگاری

نرم افزار VISTA محصول Schlumberger یک پکیج کامل برای پردازش داده‌های دوبعدی و سه بعدی در خشکی یا دریا می‌باشد. این نرم افزار در سال 1985 توسعه داده شده است. برای پردازش داده‌ها از الگوریتم‌های دقیق و صحیحی استفاده می‌کند. این نرم افزار به راحتی قابل استفاده بوده و از لحاظ صحت نیز تایید شده است. نرم افزار VISTA معمولاَ براي كنترل كيفيت روزانه داده‌ها به هنگام برداشت داده‌ها (OnsiteProcessing) استفاده مي شود. کار طراحی و کنترل کیفیت داده های لرزه نگاری بدون استفاده از این نرم‌افزار پیشرفته طراحی و پردازشی امکان پذیر نیست.

پردازش اطلاعات لرزه ای | Globe Claritas 6.5.1

نوشته شده توسط Super User. ارسال در لرزه نگاری

Globe Claritasis a sophisticated software package for 2D and 3D land and marine seismic data processing. Designed for maximum flexibility, it gives you a no-constraints enabling layer for seismic data processing, developed over 20 years by GNS Science, New Zealand's premier geoscience provider. We offer a cost effective software solution for when it comes to creating or growing your seismic data processing capabilities. Comprehensive tutorials and user-focused support information ensure that your team can rapidly start applying their geophysical knowledge. The low installation footprint allows flexible hardware specifications to suit your needs. Our flexible licensing is designed to provide your business with the processing capacity you need, when you need it. Lease licenses on a project-by-project basis, add extra users, or upgrade your licence type whenever you require

 

تفسیر سایزمیک | CGG Hampson-Russell 10.2

نوشته شده توسط Super User. ارسال در لرزه نگاری

Hampson Russell Suite محصولی از CGG می باشد که مجموعه ای کاملاً یکپارچه از ابزارهای کاربردی در حوزه ی ژئوفیزیک را فراهم نموده است. این ابزارها برای تفسیر مشخصات مخزن کاربرد دارند ولی در واقع برای تمام جنبه های اکتشافات ژئوفیزیکی و ویژگی های مخزن از وارون سازی و تحلیل AVO گرفته تا تفسیر چند مولفه ای قابل استفاده می باشد. نرم افزارهای HampsonRussell با تفسیرها و آنالیزهای پشرفته ای که فراهم می کنند، باعث می شوند تا قادر به کاهش ریسک ها و هزینه ها باشیم. تولیدکنندگان این نرم افزار بر بکارگیری تکنولوژی خلاقانه، گردش کاری یکپارچه و سهولت استفاده متمرکز بوده اند. فناوری ها و ابزارهای بکار رفته در نسخه ی جدید کمک می کند کمپانی های نفت و گاز قادر باشند ویژگی های سطح زیرین پوسته ی زمین را بهتر شناسایی کنند.

 

سایزمیک ژئومکانیک | RokDoc 6.4.3

نوشته شده توسط Super User. ارسال در لرزه نگاری

نرم افزارRokDocمحصولIkon Scienceبه عنوان یک نرم افزار اکتشاف کمی و توسعه ای شناخته می شودRocDocیک پلتفرم قوی برای تفسیر کمی جامع(QI)با کاربرد آسان به حساب می آید و اولین گزینه انتخاب شرکت های بزرگ نفتی در پلتفرمQIمحسوب می شود (Survey Aupec 2012). این نرم افزار به متخصصان تفسیر امکان دسترسی به Rock Physics, Forward Modelling, Seismic Inversion, Geopressure, Advanced Quantitative Reservoir Analysis و Geomechanics را فراهم کرده است و همین امر باعث بالابردن قدرت تفسیر متخصصان شده است. هم اکنون این نرم افزار با کمک شرکت سازنده آن یعنیIkon Science و 170 شرکت نفتی بزرگ به سرعت در حال رشد و توسعه می باشد.

 

درباره PetroTools

 

 

تیم PetroTools با داشتن کادری مجرب، ارائه دهنده کلیه نرم افزارهای مهندسی نفت، مخزن، زمین شناسی، پتروفیزیک، لرزه نگاری و غیره می باشد. جهت تهیه نرم افزارهای مورد نیاز خود، از طریق منوی تماس با ما در خواست خود را ارسال کنید.