حفاری

محاسبات سیمان حفاری | Cementing-OFS 1.3.0

نوشته شده توسط Super User. ارسال در حفاری

نقش سیمان در حفاری یکی از حیاتی ترین موارد موجود در حفاری می باشد. انجام محاسبات صحیح و به موقع می تواند از خسارت های احتمالی جلوگیری کند. نرم افزار Cementing-OFS یکی از نرم افزارهای جدید در زمینه محاسبات سیمان در حفاری می باشد. این نرم افزار دارای بخش های محاسبات رئولوژی، محاسبات Spacer, Wash, Brine, Pipe و غیره می باشد.

 

مهندسی حفاری اینووا | Innova Engineering 2.4.5

نوشته شده توسط Super User. ارسال در حفاری

پکیج نرم افزاری Innova Engineering نرم افزاری قدرتمند برای کمک به مهندسان حفاری در شرکت های مشاور و پیمانکار می باشد. در چلنج های حفاری امروز در دکل های خشکی و دریایی، وجود یک نرم افزار کامل و جامع جهت رفع نیازهای حفاری و محاسبات پیچیده احساس می شود. نرم افزار Innova Engineering محصول شرکت Innova Drilling and Intervention با دارا بودن ماژول های طراحی BHA، Hydraulics، Torque and Drag، Survey Correction و محیطی یوزر فرند نرم افزار کاملی برای مهندسان حفاری به حساب می آید.

 

طراحی مسیر حفاری | Well Seeker PRO 1.4.3

نوشته شده توسط Super User. ارسال در حفاری

نرم افزار Well Seeker PRO محصول شرکت Innova Drilling and Intervention نرم افزاری با توانایی بالا در زمینه طراحی مسیر حفاری و مدیریت اطلاعات survey می باشد و برای شرکتهای تجاری، کارفرماها و DD من ها پکیجی قدرت مند می باشد. این نرم افزار با ترکیب قدرتمند طراحی 2 بعدی و 3 بعدی به همراه دیتابیسی قدرمتمند به کاربر این امکان را می دهد که به سرعت و به آسانی به مسیرهای حفاری طراحی شده و محاسبات anti-collision دسترسی پیدا کند. این نرم افزار یکی از جدیدترین نرم افزارهای حفاری جهت دار به حساب می آید.

 

رسم شماتیک چاه | Well Shadow 2017.5

نوشته شده توسط Super User. ارسال در حفاری

نرم افزار Well Shadow محصول شرکت Petrocode نرم افزار برای رسم شماتیک چاه و یا دیاگرام چاه به حساب می آید. به کمک این نرم افزار شما قادر خواهید بود به سرعت و به آسانی شماتیک چاه مورد نظر خود را رسم کنید و آن را با بقیه شیر کنید. این نرم افزار تمامی اطلاعات حفاری ماننده مته، طول رشته حفاری، ابزار به کار رفته در رشته حفاری و غیره را دریافت و خروجی گرافیکی را در کوتاه ترین زمان برای شما آماده خواهد کرد.

 

بررسی تورک و درگ | TADPRO 5.0

نوشته شده توسط Super User. ارسال در حفاری

امروزه با ترویج و علاقه برای حفاری چاه های جهت دار در دنیا، لوله ها تحت فشار بیشتر در بحث Torque and Drag (T&D)قرار گرفته اند. همچنین اگر میزان Torque and Dragدر چاه ها محاسبه نشود خطر استاک و بریدن لوله ها و در پی آن عملیات های پر هزینه ورک اور و فیشینگ، چاه ها را تهدید می کند. نرم افزار TADPROمحصول شرکت Pegasus Vertexیکی از جامع ترین نرم افزارهای دنیا در بحث Torque and Dragمی باشد و با استفاده از آن می توان محاسبه ریسک حفاری، طراحی و انتخاب کامپلیشن و یا استفاده از ابزارهای خاص را در چاه تسهیل بخشید. با استفاده از ابزارهای پیشبینی شده در این نرم افزار،کاربر می تواند در حین حفاری چاه محاسبات عوامل محدود کننده چاه را به طور سریع انجام دهد.

درباره PetroTools

 

 

تیم PetroTools با داشتن کادری مجرب، ارائه دهنده کلیه نرم افزارهای مهندسی نفت، مخزن، زمین شناسی، پتروفیزیک، لرزه نگاری و غیره می باشد. جهت تهیه نرم افزارهای مورد نیاز خود، از طریق منوی تماس با ما در خواست خود را ارسال کنید.